Scoreboard
02/19/20
6:00 pm
at MIAA Championships
at Calvin
02/19/20
6:00 pm
at MIAA Championships
at Calvin
02/19/20
7:00 PM EST
Kalamazoo
at Ohio Northern
02/19/20
7:30 PM EST
Calvin
vs. Kalamazoo
Senior Night
02/19/20
7:30 PM EST
Kalamazoo
at Trine
02/20/20
10/5:30
at MIAA Championships
at Calvin
02/20/20
10/5:30
at MIAA Championships
at Calvin
02/21/20
10/5:30
at MIAA Championships
at Calvin
02/21/20
10/5:30
at MIAA Championships
at Calvin

Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs Illinois Tech
10:00 AM

at Elmhurst
4:00 PM
2
3
4
vs Northland
5:00 PM
5
6
7
at Denison
TBA

at Earlham
12:00 PM

at Franklin
1:00 PM

at Mount Union
2:00 PM

at Franklin
3:00 PM

at Earlham
3:00 PM
8
at Denison
10:00 AM

at Earlham
12:00 PM
9
10
vs Rochester (N.Y.)
7:00 PM
11
vs Benedictine (IL)
6:00 PM
12
vs Cleary
7:00 PM
13
14
vs Bluffton
1:00 PM

vs Bluffton
3:00 PM
15
16
17
18
at NCAA III Championships
TBA

at NCAA III Championships
TBA
19
at NCAA III Championships
TBA

at NCAA III Championships
TBA

vs Bethel (Minn.)
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Augsburg
@ Tucson, Ariz.
1:00 PM

vs Old Westbury
@ Kissimmee, Fla.
3:00 PM

vs Augsburg
@ Tucson, Ariz.
4:00 PM

vs Mt. St. Vincent
@ Kissimmee, Fla.
5:15 PM
20
at NCAA III Championships
TBA

at NCAA III Championships
TBA

vs Grinnell
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Franklin & Marshall
@ Clermont, Fla.
9:15 AM

vs St. Lawrence
@ Clermont, Fla.
11:15 AM

vs Macalester
@ Tucson, Ariz.
7:00 PM
21
at NCAA III Championships
TBA

at NCAA III Championships
TBA

vs Bates
@ Orlando, Fla.
10:00 AM

vs Wellesley
@ Clermont, Fla.
10:15 AM

vs JWU (Denver)
12:00 PM

vs Union (N.Y.)
@ Clermont, Fla.
12:15 PM

at Dallas
3:00 PM

vs Augustana (Ill.)
@ Tucson, Ariz.
6:00 PM

vs Hamline
@ Tucson, Ariz.
9:30 PM
22
23
vs Colby
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Buffalo State
@ Clermont, Fla.
12:15 PM

vs Oberlin
@ Tucson, Ariz.
2:00 PM

vs Lawrence
@ Clermont, Fla.
2:30 PM

at Trinity (Tex.)
5:00 PM

vs Whitworth
@ Southwestern University
6:00 PM
24
vs Wis.-Eau Claire
@ Georgetown, TX
2:00 PM

vs Pacific (Ore.)
@ Tucson, Ariz.
2:00 PM

vs Wis.-Eau Claire
@ Clermont, Fla.
2:45 PM

vs Wis.-River Falls
@ Clermont, Fla.
4:45 PM
25
vs Oberlin
@ Tucson, Ariz.
12:00 PM

vs Colby
@ Clermont, Fla.
12:15 PM

vs Middlebury
@ Clermont, Fla.
2:30 PM

at Dallas
6:00 PM

at Southwestern (Tex.)
8:00 PM
26
at Southwestern (Tex.)
6:00 PM
27
vs Calvin
4:00 PM
28
at Miami Whitewater Classic

at Great Lakes Intercollegiate

at Alma
1:00 PM

at Calvin
1:00 PM

at Southwestern (Tex.)
1:00 PM

at Alma
3:00 PM

at Calvin
4:00 PM
29
at Miami Whitewater Classic

at Great Lakes Intercollegiate
30
at Hope
4:00 PM
31
at Albion
3:00 PM

at Hope
4:00 PM

at Albion
5:15 PM

at Adrian
7:00 PM
1
2
vs Defiance
3:30 PM

vs Defiance
5:30 PM
3
4
vs Hope
11:00 AM

vs St. Mary's (Ind.)
1:00 PM

at Calvin
1:00 PM

at Trine
1:00 PM

vs Alma
2:00 PM

vs St. Mary's (Ind.)
3:00 PM

at Trine
4:00 PM

at Calvin
4:30 PM

vs Wheaton (Ill.)
5:00 PM