Scoreboard
03/25/19
Cancelled
at Sandhills CC
Pinewild CC (Pinehurst, N.C.)
03/25/19
TBA
at Sandhills CC 2nd - 318
Pinewild CC (Pinehurst, N.C.)
03/25/19
Final
9 Hamilton
6 vs. Kalamazoo
@ Clermont, Fla. HAN #3
03/25/19
Final - 8 innings
9 Kalamazoo
10 vs. Williams
@ Auburndale, Mass. Lake Myrtle #6
03/25/19
Final
8 Williams
5 vs. Kalamazoo
@ Williamstown, MA Lake Myrtle #6
03/25/19
Final - 5 innings
11 Kalamazoo
2 at Colby
HAN #2
03/26/19
9:30 AM EDT
Kalamazoo
vs. Wis.-River Falls
@ Clermont, Fla. LW #2
03/26/19
11:45 AM EDT
Middlebury
vs. Kalamazoo
@ Clermont, Fla. LW #2
03/26/19
4:00 PM EDT
Kalamazoo
at Sewanee
03/26/19
7:00 PM EDT
Kalamazoo
at Chapman
03/27/19
9:45 AM EDT
Union (N.Y.)
vs. Kalamazoo
@ Clermont, Fla. Legends Way 4
03/27/19
10:00 AM EDT
St. Olaf
vs. Kalamazoo
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle #6
03/27/19
12:00 PM EDT
Lewis & Clark
vs. Kalamazoo
@ Clermont, Fla. Legends Way 4
03/27/19
5:00 PM EDT
Kalamazoo
at Wash. & Jeff.

Composite Calendar

April 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
31
vs Adrian
1:00 PM

vs Adrian
3:30 PM
1
vs Hope
4:00 PM
2
vs Albion
3:00 PM

vs Albion
5:00 PM

3
at Trine
2:00 PM

at Calvin
4:00 PM

at Trine
4:30 PM

vs Calvin
7:00 PM
4
5
at Hope
2:00 PM

at Hope
4:30 PM
6
at Defiance Invitational
11:00 am


vs Hope
1:00 PM

at Alma
1:00 PM

at St. Mary's (Ind.)
1:00 PM

at Trine
1:00 PM

at St. Mary's (Ind.)
3:00 PM

vs Hope
3:30 PM

7
at Case Western Reserve
10:00 AM

at Chicago
2:00 PM

at Chicago
4:00 PM
8
vs Steven L. Tyler Intercollegiate (Kalamazoo)
1:00 pm

vs Steven L. Tyler Intercollegiate (Kalamazoo)
1:00 pm
9
vs Trine
2:00 PM

vs Olivet
4:00 PM

vs Trine
4:30 PM

vs Calvin
7:00 PM
10
vs Trine
3:00 PM

vs Olivet
4:00 PM

vs Trine
5:00 PM

vs St. Mary's (IN)
7:00 PM
11
at Defiance
3:30 PM

at Alma
4:00 PM

at Defiance
5:30 PM
12
at Shootout at Stonehedge (LTU)
10:00 am

at Shootout at Stonehedge (LTU)
TBA
13
at Shootout at Stonehedge (LTU)
10:00 am

at Shootout at Stonehedge (LTU)
TBA

at Albion
11:00 AM

vs Olivet
Cancelled

vs Albion
1:00 PM

at Manchester
1:00 PM

vs Adrian
1:00 PM

at Manchester
3:00 PM

vs Albion
3:30 PM

at Calvin
4:00 PM
14
vs Gust. Adolphus
@ Jackson, Wis.
11:00 AM

at Albion
1:00 PM

at Albion
3:30 PM
15
at Wheaton (Ill.)
4:00 PM

at Wheaton (Ill.)
6:00 PM
16
at Calvin Invitational
1:00 pm

vs St. Mary's (Ind.)
4:00 PM

vs Albion
7:00 PM
17
at Trine
7:00 PM
18
at Adrian
3:00 PM

at Hope
4:00 PM

at Adrian
5:00 PM
19
vs Calvin
2:00 PM

vs Calvin
4:30 PM
20
at Olivet Invitational
11:00 am

at MIAA Spring Qualifier #1
1:00 pm

at Wheaton (Ill.)
TBA

at Lake Forest
10:00 AM

vs Albion
12:00 PM


at Calvin
1:00 PM

vs Albion
1:00 PM

vs Olivet
2:00 PM

at Calvin
3:30 PM

vs Olivet
4:00 PM
21
22
vs Trine
4:00 PM

at Cleary
6:30 PM
23
at Adrian
7:00 PM
24
at Calvin
3:00 PM

at Calvin
4:00 PM

at Calvin
5:00 PM

vs Olivet
7:00 PM
25
26
at MIAA Spring Qualifier #2
1:00 pm
27
at Franklin Spring Inv.
11:00 am

at MIAA Spring Qualifier #3
9:00 am


vs Adrian
1:00 PM

vs Alma
1:00 PM

at Adrian
1:00 PM

at Hope
1:00 PM

at Hope
3:00 PM

vs Alma
3:30 PM
28
at Franklin Spring Inv.
11:00 am

at Alma
1:00 PM

vs Elmhurst
1:00 PM

at Wis.-Whitewater
2:00 PM

vs Elmhurst
3:00 PM

at Alma
3:30 PM
29
30
1
2
at TBA
TBA

at TBA
TBA

at TBA
TBA

at TBA
TBA
3
at TBA
TBA

at TBA
TBA
4
at TBA
TBA

at Olivet
1:00 PM

at Olivet
3:30 PM